Hamide Şebnem Köken

BLOG

GezginFoto’da yazıyorum!


Türkiye’nin yeni fotoğraf dergisi GezginFoto ilk sayısıyla raflardaki yerini aldı bile. Nisan ayında yeni sayısıyla bizi bilgilendirmeye devam edecek olan dergi 3 ayda bir yayınlanıyor.

Türkiye’nin en genç fotoğraf dergisi olan GezginFoto, gezi ve seyahat dergisi Gezgin ekibinden Adem Meleke ve Halit Ömer Camcı‘nın yayın danışmanlığında ve Özgür Çetin‘in yönetmenliğinde çıkarılıyor.

GezginFoto’da her yaştan fotoğraf meraklısına hitap eden bir içerikle, fotoğraf çeken herkesi kapsayan bir dergi formunda hazırlandı. Fotoğrafla ilgili merak edilen birçok sorunun cevabını, örnek fotoğraflar ve açıklayıcı metinlerle GezginFoto’da bulabileceksiniz.

gezginfoto-3

Derginin ilk sayısında Samsung Galaxy Camera incelemesi, fotoğrafta video modu, cep telefonu fotoğrafçılığı, Time Lapse, Multi Exposure, Kürşat Bayhan’dan Evden Uzakta projesi, Türkiye’nin manzara terasları, yıldız pozlama, makro fotoğrafçılığı, sektörden haberler ve fotoğraf hikâyeleri yer alıyor.

gezginfoto-3

GezginFoto’nun her sayısında Türkiye ve dünyadan ustalarla yapılacak röportajlar, portfolyolar, özel konularda hazırlanmış dosyalar ve fotoğraf teknolojisindeki yeniliklerden haberler yer alacak.

Dergi hakkında detaylı bilgi www.gezgindergi.com adresinde.

Ben de bu güzel dergide fotoğrafçılık ile ilgili yazılar yazıyorum. Çok sevdiğim bir ekiple güzel işler yapacağımıza inanıyorum. İlk yazım cep telefonu fotoğrafçılığı hakkında. İkinci sayı şimdilik bende saklı kalsın:)

Biraz geç bir blog yazısı oldu… İnsan kendisiyle ilgili işleri biraz ihmal ediyor sanırım.